İMSAK HABER

Umut Dolu Hikayeler

1

Kaynak, Eğitim, Umut, Hediye olsun diye çocuk hikaye kitabı çıkarmak istiyoruz.

Kamplarda birçok çocuk eğitim alamıyor.  Çoğu okuma bilmediği gibi, bilenler de unutmaya yüz tutmuş durumda. Okuma bilenlerin elinde okuyabilecekleri düzgün materyal sayısı da maalesef çok az.

Çocuklar umutsuzluk içerisinde yaşıyorlar ve gelecek planları yok ne yazık ki.

Öncelikle kamplarda yaşayan ve hiç eğitim alamayan çocukları hedeflediğimiz bu çalışmada Türkiye’de yaşayan ve ümmet coğrafyasındaki birçok çocuğa umut olabilecek bir eser olarak yayınlamak istiyoruz.

İçinde savaş geçmeyen, umut ve heyecan barındıran hikayeler arıyoruz.

Onlara bu savaşın geçici olduğunu ve biteceğini, eski günlerde oldukları gibi mutlu olabileceklerini, bu dünyanın bir imtihan yeri olduğunu ve sabretmeleri gerektiğini hikayelerle anlatmak istiyoruz.

Hikayelerin konuları farklı olabilir. Biri sabrı anlatırken öteki umudu anlatabilir. Diğeri ahlaklı olmayı, bir başkası yardımlaşmayı vs. içerebilir.

Hem Türkçe hem Arapça çıkarmayı planladığımız bu çalışmadan sadece kamplardaki çocuklar değil Türkiye’de tüm muhacir çocuklarda istifade etmesini istiyoruz.

Hikayelerinizle ve çevrenizde duyurarak çalışmaya destek olabilirsiniz.

Yönetmen Tülay Gökçimen’in öncülüğünde Ensar muhacir ilişkisi içinde Suriyeli çocukları yeniden hayata bağlamak amacıyla yapılan bu çalışmaya ümmet coğrafyasıyla dertli herkesin desteklerini bekliyoruz.

Yazılarınızı umutdoluhikayeler@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

**Gönderilen hikayeler uygun bulunduğu takdirde kullanılacak ve herhangi bir ücret ödenmeyecektir. Seçilen hikayeler arapça çevirisi ve yazarın ismi ile birlikte yayınlanacaktır.

Mail : umutdoluhikayeler@gmail.com

Twitter : twitter.com/umutdoluhikaye

İnstagram : instagram.com/umutdoluhikayeler/

Yazar Hakkında

İmsak Dergisi

İmsak Dergisi

Yorum Yap

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com